Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Anti-agе нега на лице SPF 50

Кожата е ефикасно заштитена од UVA/UVB зраци и знаци на стареење предизвикани од сонцето.
Пакување: 40 мл
Шифра на артиклот: 57438
Со купување на овој производ добивш 16 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 16 поени.  

Опис

Состојки

Ја измазнува, заштитува и навлажнува кожата.

Кожата е ефикасно заштитена од UVA/UVB зраци и од знаци на стареење предизвикани од сонцето. Интензивно хидрирана, кожата е мазна, еластична и затегната.

Примена: Нанесете количина од мала лажичка на лицето и вратот. Избегнувајте го пределот околу очите. Повторно нанесувајте секогаш кога сте изложени на сонце, после пливање, бришење на лицето или потење. Со намалување на количината на производот ќе се намали и нивото на заштита. Прекумерното изложување на сонце, дури и со употреба на крема за сончање, е опасно по здравјето. Заштита со SPF 50+: формула дизајнирана дури и за најсложените.

Важно е да користите производи за заштита од сонце кои се приспособени на типот на вашата кожа и условите на изложување на сонце (умерено: живот на отворено .. / силно: плажа .. / екстремно: глечер, тропски предели). Колку е поинтензивно изложувањето на сонце, толку поголема заштита се препорачува.

Совети за безбедност на сонце:

Прекумерното изложување на сонце е опасно по здравјето, избегнувајте ги часовите на максимално сончево зрачење помеѓу 12:00 и 16:00 часот.

Сонцето нема ист ефект врз сите типови на кожа. Важно е да користите производи за заштита од сонце кои се соодветни за вашиот тип кожа. Намалувањето на количината и зачестеноста на нанесувањето го намалува нивото на заштита. Повторно нанесувајте заштита на секои 2 часа и после секое капење. Пијте многу вода за да избегнете дехидрација.

Употреба: Нанесете количина од мала лажичка на лицето, но повеќе во пределот на вратот. Повторно нанесувајте при секое изложување на сонце и после капење, бришење или потење. Со намалување на количината на овој производ, го намалувате нивото на заштита. Избегнувајте го пределот околу очите.

Наша посветеност

AQUA DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE PHENOXYETHYL CAPRYLATE C12-15 ALKYL BENZOATE DIBUTYL ADIPATE DICAPRYLYL CARBONATE METHYLPROPANEDIOL BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID DIMETHICONE ETHYLHEXYL TRIAZONE TROMETHAMINE VP/EICOSENE COPOLYMER PEG-100 STEARATE GLYCERYL STEARATE SODIUM STEAROYL GLUTAMATE STEARYL ALCOHOL ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT ETHYLHEXYLGLYCERIN GLYCERIN XANTHAN GUM PARFUM BENZYL ALCOHOL ISOEUGENOL TOCOPHEROL 1393v0

Активна состојка

Eryngium

Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи