Подароци со купување

Подарок со секое купување без разлика на износот:

Тестер / Elixir Botanique обновувачка дневна нега против загадувањето
1 мл
Close
Тестер / Elixir Botanique обновувачка дневна нега против загадувањето

Кожата диши и е заштитена од негативните влијанија, одговорни за нејзиното прерано стареење. По еден месец брчките се помалку изразени. Кожата е обновена, зајакната и блескава.

Во нашата Elixir Botanique линија се наоѓаат две патентирани (1) билни состојки, драгољуб кој ја поттикнува оксигенацијата (2) и антиоксидативни микроалги (2) од Бретања кои го поттикнуваат дишењето на кожата и овозможуваат ефект на детоксикација.

Плус: Гел кремаста текстура.

Докажана ефикасност:

- Заштита од нечистотиите (2)

- 10% помалку брчки после 28 дена кај 80% испитаници (3)

- 96% повеќе харизма кај 92% испитаници (4)

- 93% се согласуваат дека нивната кожа е веднаш хидрирана(5)

Употреба: Нанесувајте секое утро. Земете количина голема колку лешник и нанесете на целото лице со измазнувачки движења од средина на лицето кон надвор.

Дерматолошки тестирано

(1) Испитувања ин витро

(2Клиничка студија со 21 жена веднаш по примената

(3) 2Клиничка студија со 13 жени и 2 мажи после 28 дена користење

(4) 2Клиничка студија со 22 жени

(5) 2Клиничка студија со 73 жени и 28 мажи после 28 дена користење

Тестер / Нега со нон-стоп ефект на интензивна хидратација која трае 100h
1 мл
Close
Тестер / Нега со нон-стоп ефект на интензивна хидратација која трае 100h

Од првото нанесување ја остава кожата интензивно хидрирана, свежа и сјајна. Се намалуваат брчките предизвикани од дехидрација. По будењето кожата е освежена и пријатна. Од првиот месец на употреба кожата е измазнета, сјајна и полна.

Тип на кожа: сите типови кожа

Текстура: топива крема

Предности: моментална и многу долготрајна хидратација

 

Зошто клеточна вода Едулис?

Нејзиниот троен навлажнувачки ефект ќе складира вода во срцето на кожата**, ќе ја распрсне во сите слоеви на епидермисот*** и ќе го ограничи нејзиното испарување* за континуирана хидратација.

 

Резултати:

97%* од испитаниците велат дека нивната кожа е веднаш хидрирана

96%* велат дека нивната кожа се чувствува хидрирана кога ќе се разбудат

85%* велат дека нивната кожа е веднаш пополнета

 

Билна состојка

Едулис

Континуирано ја хидрира кожата.

Нашите истражувачи за билна козметика ја избраа билката Едулис поради нејзината способност да фаќа и задржува вода во лисјата. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточната вода едулис, активатор на хидратација, помага да се: складира**** вода во секој слој на кожата, постојано заклучувајќи ја**** и ослободувајќи ја** за континуирана хидратација.

 

 

* Истражување спроведено со 107 испитаници.

** Клиничка студија спроведена со 12 лица.

*** Клиничка студија со 15 субјекти, по првата апликација.

  **** Ин витро тестови - патент регистриран во Франција

Бесплатна достава со нарачки над 999 ден.

Бесплатна достава

Со купување над 1499 ден, избери го својот подарок:

Monoi крема за раце
30 мл
Close
Monoi крема за раце

Откријте го пријатното сончево лето во оваа крема за раце без силикони. За хидрирана и нежно мирислива кожа.

Плус +: Топива формула со 99% состојки од природно потекло. Ја влажни кожата и остава мирислива трага на вашите раце. Веганска формула.

Примена: Користете ја оваа крема за раце секогаш кога ќе почувствувате потреба. Остава нежна мирислива трага.

Eau de Parfum Comme Une Evidence мини
5 мл
Close
Eau de Parfum Comme Une Evidence мини

„Замислив мирис кој зрачи со сјај и предизвикува чувство на вечност: целосно современ и во исто време елегантен со chypre акорд, безвременски. Нежната елеганција на бергамот открива нежна, женствена трага од апсолутот на Дамаск розата и преминува во смирувачката нијанса на ексенцијата од пачули, која дава длабоко чувство на исполнетост.“ , Annick Menardo, парфимер.

Мирисни тонови: бергамот, роза од Дамаск, пачули.

 

Оваа олфакторна група го добила името по парфемот Coty Chypre кој бил создаден во 1917 година. Chypre на француски значи скулптор. Овој остар софистициран мирис се базира на хармонијата на дабов мов, лабдан, пачули и бергамот.

Крема за раце златен вел
30 мл
Close
Крема за раце златен вел

Кремата за раце со топол мирис на ванила и зачини, со формула збогатена со shea путер, ја навлажнува и омекнува кожата.

Волшебниот и топол мирис на кремата за раце ќе биде идеален подарок за саканата личност.

Резултати од тестирањето спроведено на 26 лица:

96% од испитаниците се задоволни од мекоста и мазноста на кожата по нанесувањето

88% од испитаниците се задоволни од мирисот на рацете по нанесувањето.

Упатство за употреба: Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.

Со купување над 3399 ден, избери го својот подарок:

ТЕРМО ТОРБИЧКА
1 ком
Close
ТЕРМО ТОРБИЧКА
DETOX ОСВЕЖУВАЧКИ БАЛЗАМ
200 мл
Close
DETOX ОСВЕЖУВАЧКИ БАЛЗАМ

Збогатен со органски алги од Бретања, регенераторот за детоксикација ја прочистува и ја храни косата без да ја оптоварува. Косата е лесна, сјајна и свежа подолго време.

Тип на коса: нормална до мрсна коса

Предности: 97% од нечистотиите се елиминирани*

Текстура: балзам што се топи

 

Резултати:

100% - Мојата коса лесно се чешла**

96% - Мојата коса е сјајна**

96% - Мојата коса е свежа**

96% - Мојата коса е лесна**

 

Примена: Нанесете на влажна коса по шампонирањето. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

Билна состојка

Денес е тешко да се избега од загадувањето предизвикано од пушењето, дождот, прашината, микро честичките итн. Загадувањето ја уништува кожата, но може и негативно да влијае на убавината на вашата коса. Главно се наоѓа во воздухот и предизвикува скалпот да стане неурамнотежен и чувствителен.

Како директна последица, коренот може брзо да стане масен, а влакната на косата се оптоваруваат. Влакната се затнати со честички од загадувањето и косата е без сјај.

Благодарение на уникатното знаење за растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher ја избраа ОРГАНСКАТА АЛГА ОД БРЕТАЊА.

Оваа алга е позната и како харпун на Нептун поради куките на нејзините шилести гранки кои и овозможуваат да се закачи за трупот на бродовите. Оваа уникатна карактеристика и овозможува да патува низ океанот, а нашите истражувачи ја пронајдоа на брегот на Бретања.

Нејзината ефикасност во намалувањето на прекумерното производство на себум обезбедува ефект на прочистување. Откако ќе се ослободи вишокот на себум и нечистотии, скалпот се прочистува, а косата станува лесна и сјајна.

 

 

*Инструменталното тестирање е спроведено со Pure Detox шампонот и регенераторот. Отстранување на јаглеродни честички поврзани со загадувањето

**Спроведен е тест за задоволство на 28 волонтери

БАЛЗАМ ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА
200 мл
Close
БАЛЗАМ ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА

Збогатен со органско масло од јојоба, обновувачкиот регенератор за отплеткување ја обновува косата, ја храни и зајакнува. Косата е лесна за стилизирање, мека и сјајна.

Тип на коса: Сува и оштетена коса.

Текстура: Балзам.

Придобивки: Зајакната коса, -94% кршење *

 

Резултати:

- 100% - Мојата коса лесно се чешла **

- 96% - Мојата коса е мека **

- 89% - Мојата коса е обновена **

- 89% - Мојата коса е зајакната **

 

Примена: Нанесете на влажна коса. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

Билна состојка

Органско масло од јојоба

Јојобата е дводомно дрво: некои дрвја носат само машки цветови, додека други носат само женски цветови. Ова е причината зошто плантажите се интелигентно управувани: тие се состојат од околу 5% машки дрвја и 95% женски дрвја, а првите се распоредени на таков начин што само ветерот може да обезбеди опрашување на целата плантажа!

Семето од јојоба се собира откако ќе падне на земја и содржи повеќе од 60% течен восок, вообичаено наречено масло од јојоба. Ова масло се екстрахира со процес на ладно цедење без никакви растворувачи, што помага да се зачува интегритетот на неговите својства.

Јојобата е мала грмушка која расте во пустинските области. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во своето семе, бидејќи кога ќе има и најмал надворешен стимул, како што е дождот, мора да почне да 'рти и да прерасне во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи има моќ да го регенерира влакното на косата.

 

 

* Инструментален тест

** Спроведена е анкета за задоволство на 25 испитаници

Подароци во Програмата за лојалност

Кога ќе собереш 60 поени во Програмата за лојалност може да ја намалиш сметката за 480 ден или да одбереш еден од овие производи:

Eau de Toilette Comme Une Evidence Homme
100 мл
Close
Eau de Toilette Comme Une Evidence Homme

“Совршена рамнотежа помеѓу јаките цитрусни ноти, вибрацијата од зачинетото цветно срце и нагласената елеганција од дрвенестите ноти”

Antoine Maisondieu, креатор на парфеми

Мирис со ноти од баргамот, мандарина и чемпрес, во срцето е роза, црн пипер, мускантно оревче и кардамон, додека долните ноти вклучуваат patchouli, guaiac дрво и кедар.

 

Eau de Parfum Bloom in Love
50 мл
Close
Eau de Parfum Bloom in Love

Шарен цветен букет, комбиниран од блескав јасмин и брилијантни ноти на нероли, разбудени од светлиот бергамот.

Caroline Dumur, креатор на парфеми

Блескав потпис кој шири позитивност и љубов.

Розевата, портокаловата и неонско сината боја се испреплетуваат и прават ново колективно мото: љубов, цвет и сјај.

БЕРГАМОТ

Светла нота за блескава свежина

НЕРОЛИ

Живописна цветна нота која создава зависност

ЈАСМИН

Блескава цветна нота за поголема женственост

Наша предност;

-89% состојки од природно потекло

-Картон и шишенце кои може да се рециклираат

-Картон добиен од одржливо управувани шуми.

-Произведено во Франција