Подароци со купување

Подарок со секое купување без разлика на износот:

Тестер / Гел крема со нон-стоп ефект на хидратација кој трае 48h
1 мл
Close
Тестер / Гел крема со нон-стоп ефект на хидратација кој трае 48h

Кожата веднаш се заситува со вода. Интензивна хидратација 48h * за свеж, сјаен тен и затегната кожа.

Тип на кожа: нормална до комбинирана кожа

Текстура: гел крем

Придобивки: хидратација на кожата

Зошто едулис клеточна водичка?

Нејзиното тројно навлажнувачко дејство ќе складира вода во срцето на кожата**, ќе ја распрсне во сите слоеви на епидермисот и ќе го ограничи нејзиното испарување за континуирана хидратација.

 

Резултати:

+100% - хидратација 15 минути по нанесувањето ***

+85% - хидратација 8 часа по нанесувањето ***

+58% - хидратација 48h по нанесувањето ***

92% - тврдат дека нивната кожа е поеластична ****

83% - тврдат дека нивната кожа моментално е хидрирана ****

 

Примена: Нанесете ја текстурата наутро и навечер на чисто лице.

 

Билна состојка

Едулис

Нашите истражувачи за билна козметика го избраа Едулис поради неговата способност да ја фаќа и да ја задржува водата во лисјата. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточната водичка од едулис претставува активатор на хидратацијата, помага да се: складира водата во секој слој на кожата, постојано заклучувајќи ја и ослободувајќи ја* за континуирана хидратација.

 

 

* Клиничка студија на 22 жени, резултат 48h по 2 недели апликација два пати на ден.

** Ин витро тестови

*** Објективна клиничка студија за корнеометрија спроведена на 22 субјекти

**** Истражување на потрошувачите спроведено на 106 испитаници

Тестер / Eau de Parfum L'Evidence
1 ml
Close
Тестер / Eau de Parfum L'Evidence

L'Evidence е приказна за слободата, за оставената трага за подобар свет. Овој пенлив нео - chypre парфем со акцент на цветот на магнолија, е освежен со сочни праски и завиткан во пријатен пачули.

„Замисливме свеж и светол мирис, нео- chypre завиткан околу цветот на магнолија, освежен со кадифената мекост на рециклирани праски и обвиен во моќната и удобна база на пачули, за позитивна и самоуверена жена“, Sonia Constant и Marion Costero, парфимери.


Оваа олфакторна група го добила името по парфемот Coty Chypre кој бил создаден во 1917 година. Chypre на француски значи скулптор. Овој остар софистициран мирис се базира на хармонијата на дабов мов, лабдан, пачули и бергамот.

Elixir Botanique нега за пределот околу очите против замор
15 мл
Close
Elixir Botanique нега за пределот околу очите против замор

Roll on-от моментално го хидрира пределот околу очите, ја враќа блескавоста и штити од нечистотии. Линиите и брчките се видливо намалени. По 1 месец примена темните подочници се помалку изразени, кожата е свежа и блескава.

Во нашиот билен еликсир, микро алгите и цветот од драгољуб од Бретања ја поттикнуваат оксигенацијата и детоксикацијата на клетките на кожата (1). Овие активни билни состојки се добиени од локални производствени ланци кои ја почитуваат биолошката разновидност.

Плус: Свежа текстура на гел

Резултати:

- Штити од нечистотии(2)

- 11% помалку брчки кај 86% испитаници (3)

- 80% испитаници потврдија дека очите се свежи (4)

- 88% испитаници потврдија дека пределот околу очите е моментално хидриран (5)

Употреба: нанесете наутро и навечер со помош на roll on-от, нежно масирајќи го пределот околу очите, од внатрешниот кон надворешниот агол на окото. Завршете ја постапката со тапкање се додека текстурата не се впие.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

(1) Ин витро тестови

(2) Клиничко испитување со 22 жени веднаш по употребата

(3) Клиничко испитување со 19 жени и 3-ца мажи веднаш по употребата

(4) Клиничко испитување со 35 жени и 16 мажи по 1 месец користење

(5) Клиничко испитување со 35 жени и 16 мажи веднаш по употребата

 

Бесплатна достава со нарачки над 999 ден.

Бесплатна достава

Со купување над 3399 ден, избери го својот подарок:

Киселина за плакнење и сјај на косата
150 мл
Close
Киселина за плакнење и сјај на косата

Збогатена со киселина од малина, киселината за сјај ги елиминира честичките кои ја оптоваруваат косата и го намалуваат сјајот. Косата е мека и сјајна.

Тип на коса: Коса без сјај

Текстура: светло воденеста

Предности: Поинтензивен сјај отколку плакнење само со вода

Употреба: Умерена количина по целата коса

 

Резултати:

94% - Мојата коса е пријатна на допир*

90% - Мојата коса е сјајна*

89% - Мојата коса се чувствува помека*

88% - Мојата коса е поеластична*

 

Примена: Протресете. Нанесете по должината на косата пред последното плакнење, а потоа исплакнете. Во случај на контакт со очи, исплакнете темелно.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

*Анкетата за задоволство е спроведена на 114 испитаници

 

Билна состојка

Киселина од малина

Го неутрализира бигорот што се наоѓа во водата.

Боењето може да ја оштети косата, кутикулите на влакната на косата се отвораат за да се дозволи бојата да се впие.

Поради тоа, премногу боење може да го ослабне влакното на косата. Дополнително, постојаното миење и негативните надворешни фактори (оксидација, сонце, загадување итн.) предизвикуваат бојата да го изгуби својот интензитет и сјај со текот на времето.

Благодарение на нивното уникатно познавање на растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher  ја избраа КИСЕЛИНАТА  ОД МАЛИНА поради нејзините својства за омекнување на водата. Позната по својата ефикасност уште од античко време, го неутрализира бигорот  кој се наоѓа во водата и кој ги обвиткува прамените на косата при секое миење. На тој начин го оживува сјајот на обоената коса.

Комбинирана во формула со масло збогатено со невен* кое ги измазнува влакната на косата** за да и помогне да рефлектира повеќе светлина, го враќа природниот сјај на вашата коса.*

 

*Го има само во регенераторот и маската.

**Инструментални тестови на прамени коса.

Мини Anti-Age Global корективен серум
30 мл
Close
Мини Anti-Age Global корективен серум

Од ден на ден, брчките се намалуваат, кожата е поцврста, а тенот е порамномерен. По 1 месец кожата е погуста и ревитализирана. Сите знаци на стареење се корегираат.

Плус: Резултатот од 7 години истражување и 3 патенти * делува во срцето на кожата за исклучителна регенерација на клетките за 72 часа **.

Употреба: Добро протресете пред употреба. Ставете неколку капки на дланката и нежно масирајте од центарот на лицето кон надвор, избегнувајќи го пределот околу очите. Нанесете наутро и навечер на исчистена кожа, пред дневната и ноќна нега. Не користете на иритирана кожа.

 

* Поднесено во Франција
** Ин витро тест

Подароци во Програмата за лојалност

Кога ќе собереш 60 поени во Програмата за лојалност може да ја намалиш сметката за 480 ден или да одбереш еден од овие производи:

Filler Vegetal: нега за пределот околу очите против брчки
14 мл
Close
Filler Vegetal: нега за пределот околу очите против брчки

Кожата околу очите веднаш е хидрирана, затегната и измазнета. Ден по ден тенот е освежен. После 6 недели брчките и префинетите линии се намалени.

Плус +: екстрактот од билката пладневен цвет* го поттикнува природното производство на хијалуронска киселина** за пополнување на брчки***. Хијалуронската киселина ги пополнува брчките и ја измазнува кожата .

Примена: Нанесете ја ултра свежата текстура наутро и навечер, масирајќи го пределот околу очите.

Зошто пладневен цвет и хијалуронска киселина? Нашата бионаучна иновација се состои од две активни супстанции, од биолошко потекло, кои делуваат против брчките: Екстрактот од билката пладневен цвет го поттикнува производството на хијалуронска киселина** за пополнување на брчките***. Хијалуронската киселина која е од природно потекло и се екстрахира со ферментација, овозможува совршена хидратација, намалување на брчките и префинетите линии.

Напата билка пладневен цвет има UEBT сертификат ****.

Наша предност:

• 97% состојки од природно потекло

• Стаклена и картонска амбалажа соодветни за рециклирање.

Дерматолошки тестирано

Активнабилна состојка: Екстракт од билката пладневен цвет

Го поттикнува природното производство на хијалуронска киселина** за пополнување на брчки ***.

Билката пладневен цвет доаѓа од нашите агроеколошки полиња во La Gacilly. Се бере еднаш годишно во оној момент кога е најсвежа и со најмногу концентрирани активни молекули.

Истражувачите на Yves Rocher создадоа техника за ботаничка крио екстракција. Тоа е процес на екстракција која се одвива во смрзната состојба, што овозможува ослободување и концентрирање на силата на штотуку набраните билки притоа чувајќи ги активните супстанции. Оваа ексклузивна и патентирана метода стои позади нашиот нов ботанички екстракт, кој е 100% свеж и ги има зачувано сите активни состојки. Екстрактот лесно се впива во кожата и не содржи конзерванси.

** Ин витро тестови

*** 3 патента во Франција

**** Сојуз за етичка биотрговија

Би-фазен концентрат за ноќно обновување
30 мл
Close
Би-фазен концентрат за ноќно обновување

Двофазната формула за ноќно обновување комбинира серум, двојно поконцентриран* и скапоцени растителни масла, вклучувајќи го и маслото од јојоба познато по своите обновувачки својства.

Ден по ден, наутро, тенот е сјаен, фините линии изгледаат измазнети, брчките се помалку видливи. Кожата е поцврста, изгледа регенерирано и обновено **.

Употреба: Добро протресете го шишето пред употреба. Со помош на пипета, истискајте го концентратот на дланката. Потоа, пред вашата ноќна крема, нежно нанесете ја свиленкастата текстура со масажа на кожата на лицето и вратот следејќи ги линиите од дното нагоре, од надвор кон внатре.

Формула тестирана под дерматолошки надзор.

 

* Во споредба со корективниот серум.

Anti-Age Global третман за осветлување
10 мл
Close
Anti-Age Global третман за осветлување

Од ден на ден, кожата е посветла, а знаците на стареење се намалуваат. Кожата е сјајна.

Билниот нектар од пупки поттикнува регенерација на клетките*, додека светлосниот нектар ја намалува синтезата на меланин поврзана со појавата на дамки, за порамномерна и сјајна кожа*.

Употреба: Нанесете пред вашата вообичаена крема. Отворете ја ампулата со нежно извртување на врвот и нанесете ја свиленкастата и хранлива текстура со масажа од внатрешната кон надворешната страна на лицето.