Скокни до информацијата за производот
1 од 4

3 во 1 хидратантен лосион после сончање

За моментално смирена и интензивно хидрирана кожа. Кожата се опоравува од оштетувањето од сонцето и ја враќа својата еластичност.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 96130
Со купување на овој производ добивш 13 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 13 поени.  

Опис

Состојки

Веднаш смирена и интензивно хидрирана, кожата се опоравува од оштетувањето од сонцето и ја враќа својата еластичност. Вашиот тен е разубавен.

Плус: Овој свиленкаст лосион ја смирува кожата и во исто време интензивно ја обновува со тоа што ја навлажнува. Нејзиниот неодолив Monoi мирис ја прави кожата мирислива.

Без минерални масла, бои и парабени. Формула тестирана под дерматолошки и офталмолошки надзор

Употреба: нанесете го овој лосион на телото и лицето по изложувањето на сонце, избегнувајќи го пределот околу очите.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU GLYCERIN METHYLPROPANEDIOL BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL HYDROGENATED COCONUT OIL ALCOHOL BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER ISOPROPYL PALMITATE STEARYL ALCOHOL SORBITAN STEARATE DIMETHICONE PARFUM/FRAGRANCE APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT CETETH-20 XANTHAN GUM ALLANTOIN CARBOMER PANTHENOL SORBIC ACID TOCOPHERYL ACETATE BENZYL ALCOHOL SODIUM HYDROXIDE LINALOOL HYDROXYCITRONELLAL ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT GERANIOL 10176v0

Активна состојка

Eryngium

Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи