Скокни до информацијата за производот
1 од 4

3во1 хидратантен лосион за после сончање

За смирена и интензивно нахранета кожа. Кожата се обновува од оштетувања предизвикани од сонцето и ја враќа својата еластичност.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 96130
Со купување на овој производ добивш 13 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 13 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU GLYCERIN METHYLPROPANEDIOL BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL HYDROGENATED COCONUT OIL ALCOHOL BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER ISOPROPYL PALMITATE STEARYL ALCOHOL SORBITAN STEARATE DIMETHICONE PARFUM/FRAGRANCE APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT CETETH-20 XANTHAN GUM ALLANTOIN CARBOMER PANTHENOL SORBIC ACID TOCOPHERYL ACETATE BENZYL ALCOHOL SODIUM HYDROXIDE LINALOOL HYDROXYCITRONELLAL ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT GERANIOL 10176v0

Активна состојка

Eryngium

Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи