Скокни до информацијата за производот
1 од 8

Шампон против опаѓање за зајакнување на косата

Цврста и густа коса, полна со виталност.
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 98437
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

Многу луѓе добро се сеќаваат на овој шампон од старата колекција и неговиот супериорен ефект, кој го постигнавме благодарение на органската агава и белиот лупин. Овие две состојки го стимулираат скалпот, го забавуваат опаѓањето на косата и го реактивираат растот на косата во овој шампон од новата колекција. Косата станува посилна, погуста и полна со виталност.

Но, тоа не е крајот! Новиот шампон го збогативме со пробиотици кои длабоко ја негуваат косата од корен до врв.

Тип на коса: Ослабена, безживотна коса

Текстура: Проsирен гел

Предности: Бавно опаѓање на косата

Специјално формулиран без сулфати за безживотна и ослабена коса, шампонот за згуснување нежно го мие и го стимулира скалпот во комбинација со масажа.

Резултати:

93% - Косата е посилна *

90% - Губењето на косата е забавено *

90% - косата е поотпорна *

78% - скалпот се враќа во рамнотежа *

 

Употреба: Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

 

Билна состојка

Агава и бел лупин

Губењето на косата има различни причини. Без разлика дали се работи за повремена или трајна состојба, често е поврзана со прекумерно лачење на себум, како и со други фактори: стрес, замор, хормонални или сезонски промени и генетика. Микроциркулацијата во коренот на косата е важен фактор за здрава коса. Обезбедува кислород и хранливи материи неопходни за развој и нега на косата. Затоа, секое нарушување на микроциркулацијата ја намалува енергијата на скалпот и на крајот предизвикува губење на косата.

Постојат два вида на губење на косата:

ПОВРЕМЕНО опаѓање на косата: доведува до истенчувањена влакната на косата,

ТРАЈНО опаѓање на косата: се карактеризира со прогресивно проретчување на косата до целосно губење.

Кога е слабо регенерирана, косата има помала густина. Затоа, неопходно е да се забави опаѓањето на косата со стимулирање на микроциркулацијата на скалпот за да се врати рамнотежата.

Која е тајната на Агаве? Фруктани од агава делуваат во внатрешноста на скалпот, каде што вашата коса ја црпи целата своја сила. Тие имаат моќ да ја удвојат микроциркулацијата***, така што коренот подобро се храни, а косата расте посилна и поздрава.

Која е тајната на белиот лупин? Екстрактот од бел лупин е избран поради неговата висока содржина на пептиди кои се од витално значење за рамнотежата на косата. Ја стимулира микроциркулацијата на скалпот и ја намалува активноста на 5-алфа-редуктаза, ензимот одговорен за опаѓање на косата.

 

* Тестот за задоволство беше спроведен со 30 лица во текот на 28 дена од користењето на сите производи од третманот.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • SODIUM METHYL COCOYL TAURATE • SODIUM COCOYL ISETHIONATE • COCAMIDOPROPYL BETAINE • LAURYL GLUCOSIDE • HYDROLYZED LUPINE PROTEIN • SODIUM BENZOATE • PARFUM/FRAGRANCE • CITRIC ACID • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • COCO-GLUCOSIDE • GLYCERYL OLEATE • POTASSIUM SORBATE • LIMONENE • LINALOOL • SODIUM CHLORIDE • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL • GERANIOL • TOCOPHEROL 10822v0

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Г
Горан
Прифатлив

Веројатно најдобриот по однос цена/квалитет

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи