Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Eau de Parfum Mon Evidence

Деликатноста на розата збогатена со сочна мандарина.
Пакување: 50 ml
Шифра на артиклот: 30626
Со купување на овој производ добивш 26 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 26 поени.  

Опис

Овој волшебен chypre парфем ја има деликатноста на Дамаск розата, светлината на  сочната мандарина и збогатен е со нежноста на ванилата.

„Природата ни дава чувство на исполнетост и нè обновува со нова енергија. Замисливме мирис што ја отсликува оваа слика, мирис со вибрирачки и смирувачки ноти за повторно поврзување со себе. Светлината на мандарината и нежноста на Дамаск розата се опкружени со нежноста на ванилата и моќта на пачули. Mon Evidence е здивот, чувството на исполнетост“, Annick Menardo и Olivier Cresp, парфимери.

 

Оваа олфакторна група го добила името по парфемот Coty Chypre кој бил создаден во 1917 година. Chypre на француски значи скулптор. Овој остар софистициран мирис се базира на хармонијата на дабов мов, лабдан, пачули и бергамот.

Активна состојка

Мандарина, Дамаск роза, ванила & пачули

МАНДАРИНА: Мека нота за овошна сензуалност. ДАМАСК РОЗА: Богата нота за блескава женственост. ВАНИЛА : Килибарна нота за сензуална текстура. ПАЧУЛИ: Длабока, дрвенеста нота за нагласена сила.
Откриј
МАНДАРИНА: Мека нота за овошна сензуалност. ДАМАСК РОЗА: Богата нота за блескава женственост. ВАНИЛА : Килибарна нота за сензуална текстура. ПАЧУЛИ: Длабока, дрвенеста нота за нагласена сила.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи