Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Балзам после бричење

Овој балзам веднаш ја смирува и навлажнува кожата по бричење, за максимална удобност и мекост.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 14642
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Опис

Состојки

Предности: Балзам текстура која не остава масно или лепливо чувство.

Резултат: Веднаш ја смирува чувствителната кожа и обезбедува чувство на удобност кај 100% од мажите. * Кожата е хидрирана.

Употреба: Нанесете на пределот на брадата после секое бричење.

Дерматолошки тестирано.

 

* Тест за задоволство со 22 мажи со чувствителна кожа во текот на 4 недели.

* In vitro тестови

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE ISOPROPYL PALMITATE GLYCERIN SORBITAN STEARATE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER HYDROXYACETOPHENONE CETETH-20 STEARYL ALCOHOL CARBOMER PARFUM/FRAGRANCE SODIUM PCA ALLANTOIN CAFFEINE TOCOPHERYL ACETATE XANTHAN GUM SODIUM HYDROXIDE TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE ACER RUBRUM EXTRACT CITRIC ACID SODIUM BENZOATE POTASSIUM SORBATE 10468v0

Активна состојка

Органска алое вера & камилица

Нашите истржувачи одбраа две силни и 100% природни активни состојки: - Органска алое вера со хидратантни својства. Се произведува без употреба на пестициди. Растителниот отпад од процесот на отстранување на месото повторно се користи како природно ѓубриво - Органска камилица со смирувачки својства . Се одгледува на нашите полиња во La Gacilly користејќи практики на органско земјоделство, почитувајќи ја и вашата кожа и планетата. Ин витро тестирано.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа две силни и 100% природни активни состојки: - Органска алое вера со хидратантни својства. Се произведува без употреба на пестициди. Растителниот отпад од процесот на отстранување на месото повторно се користи како природно ѓубриво - Органска камилица со смирувачки својства . Се одгледува на нашите полиња во La Gacilly користејќи практики на органско земјоделство, почитувајќи ја и вашата кожа и планетата. Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи