Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Anti-Age Global корективен серум

Текстурата на кожата е префинета, а кожата е мазна и блескава.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 37985
Со купување на овој производ добивш 33 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 33 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU GLYCERIN PROPYLENE GLYCOL. ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT HYDROXYACETOPHENONE INOSITOL CAESALPINIA SPINOSA GUM PARFUM (FRAGRANCE) POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 SALICYLIC ACID ZEA MAYS (CORN) STARCH PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) MICA XANTHAN GUM SYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACT SODIUM HYDROXIDE GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT SILICA LINALOOL GERANIOL CITRIC ACID POTASSIUM SORBATE SODIUM BENZOATE 10670v0

Активна состојка

Билен нектар на пупка

Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест
Откриј
Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи