Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Балзам за усни од ванила

Откријте го овој балзам за усни со хранлив shea путер со прекрасен мирис на ванила.
Пакување: 5 гр
Шифра на артиклот: 89479
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Усните се хидрирани и забележително нахранети.

Плус: пријатна, кремаста, лесна текстура.

Потврдена делотворност: Веднаш забележлив ефект кој трае повеќе од 6 часа.

Дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесете го балзамот за усни онолку често колку што сакате.

Наша посветеност

10283v0 RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE HYDROGENATED COCONUT OIL CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D'ABEILLE DIPENTAERYTHRITYL HEXAHYDROXYSTEARATE/HEXASTEARATE/HEXAROSINATE HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX) TRIBEHENIN BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER HYDROXYSTEARIC/LINOLENIC/OLEIC POLYGLYCERIDES OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL HYDROGENATED VEGETABLE OIL PARFUM/FRAGRANCE HYDROGENATED CASTOR OIL HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL ASCORBYL PALMITATE TOCOPHEROL VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT CITRIC ACID

Активна состојка

Бурбон ванила

Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.
Откриј
Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи