Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Тврд шампон за обновување на косата

Помалку пластика, повеќе убавина.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 60 гр
Шифра на артиклот: 34165
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Овој хранлив цврст шампон е збогатен со масла кои ја прават косата сјајна, мека и витална. Без пластика, нашиот шампон е создаден да биде вашиот нов посветен гест за вашата убавина и коса!

Чувствителен и ефикасен исто како и течниот шампон. Овој производ има се што е потребно да биде ваш сојузник во бањата.

Со повеќе од 99% биоразградливи состојки и без сулфати. Формула која ја чува планетата и вашата коса!

Плус +: мека пена и прекрасен мирис! Овој производ е дизајниран со помалку пластика и CO2*

За еден купен Green Heroes производ, фондацијата Yves Rocher ќе посади едно дрво!

Примена: Истријте го шампонот од дланките или од мократа коса. Масирајте го скалпот и измијте го.

* Според студијата за концентрирани производи.

Наша посветеност

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи