Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Тврд шампон за мека коса

Помалку пластика, повеќе убавина.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 60 гр
Шифра на артиклот: 32972
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Овој шампон за сјај ја остава косата сјајна, мека и блескава. Вашата коса помалку се масти, мека е и витална. Без пластика, нашиот шампон е создаден да биде вашиот нов посветен гест за вашата убавина и коса!

Чувствителен и ефикасен исто како и течниот шампон. Овој производ има се што е потребно да биде ваш сојузник во бањата.

Со повеќе од 99% биоразградливи состојки и без сулфати. Формула која ја чува планетата и вашата коса!

Плус +: мека пена и прекрасен мирис! Овој производ е дизајниран со помалку пластика и CO2*

За еден купен Green Heroes производ, фондацијата Yves Rocher ќе посади едно дрво!

Примена: Истријте го шампонот од дланките или од мократа коса. Масирајте го скалпот и измијте го.

* Според студијата за концентрирани производи.

Наша посветеност

DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE • SODIUM COCOYL ISETHIONATE • STEARIC ACID • AQUA/WATER/EAU • MALTODEXTRIN • HYDROGENATED CASTOR OIL • CETYL ALCOHOL • PARFUM/FRAGRANCE • MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL • DICAPRYLYL ETHER • GLYCERIN • GLYCERYL OLEATE • CITRIC ACID • CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT 10527v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи