Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Нега за лице и кратка брада

Ја навлажнува и освежува кожата за миг. Го намалува чувството на затегнатост и ги омекнува влакната на брадата.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 14268
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

Предности: Многу лесна гел формула која не остава масно чувство.

Резултат: Кожата веднаш се хидрира и дава чувство на обновена кожа кај 90% од мажите. Влакната на брадата се помеки кај 83% од мажите. *

* Тест за задоволство со 30 мажи во текот на 3 недели.

Дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесете наутро и навечер на лицето и вратот.

Наша посветеност

10467v0 AQUA/WATER/EAU • ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • GLYCERIN • PROPYLENE GLYCOL. • CETYL ALCOHOL • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • SORBITAN STEARATE • ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER • CETETH-20 • HYDROXYACETOPHENONE • METHYLPROPANEDIOL • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • CARBOMER • PARFUM/FRAGRANCE • SCLEROTIUM GUM • SODIUM HYDROXIDE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • METHYLSILANOL MANNURONATE • ACER RUBRUM EXTRACT • CITRIC ACID • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE |

Активна состојка

Органска алое вера & камилица

Нашите истржувачи одбраа две силни и 100% природни активни состојки: - Органска алое вера со хидратантни својства. Се произведува без употреба на пестициди. Растителниот отпад од процесот на отстранување на месото повторно се користи како природно ѓубриво - Органска камилица со смирувачки својства . Се одгледува на нашите полиња во La Gacilly користејќи практики на органско земјоделство, почитувајќи ја и вашата кожа и планетата. Ин витро тестирано.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа две силни и 100% природни активни состојки: - Органска алое вера со хидратантни својства. Се произведува без употреба на пестициди. Растителниот отпад од процесот на отстранување на месото повторно се користи како природно ѓубриво - Органска камилица со смирувачки својства . Се одгледува на нашите полиња во La Gacilly користејќи практики на органско земјоделство, почитувајќи ја и вашата кожа и планетата. Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи