Скокни до информацијата за производот
1 од 8

Riche Creme интензивна регенератвна нега

Интензивно ја негува кожата
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 26454
Со купување на овој производ добивш 36 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 36 поени.  

Опис

Состојки

Посакувате нахранета и регенерирана кожа? Тогаш за вас е Riche Creme интензивната регенеративна крема против брчки со 30 драгоцени масла и масло од 1000 рози.

- Ден по ден, брчките се измазнети, а кожата е еластична и пријатна.

- По првиот месец кожата е нахранета и регенерирана.

Нејзината мека, кремаста текстура ја омекнува кожата.

Плус: еко дизајнирано шишенце.

ПРИМЕНА

Нанесете секое утро и вечер на цело лице и нежно масирајте од внатрешноста на лицето кон надвор.

Дерматолошки тестирано.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • METHYLPROPANEDIOL • ETHYLHEXYL STEARATE • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • DIMETHICONE • BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL • STEARETH-2 • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL • GLYCERYL STEARATE • STEARETH-21 • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • HYDROGENATED COCONUT OIL • STEARYL ALCOHOL • SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER • CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER • CANDELILLA CERA/EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX/CIRE DE CANDELILLA • APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT • SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL • HYDROXYACETOPHENONE • PARFUM/FRAGRANCE • XANTHAN GUM • OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL • ETHYL LINOLEATE • ZEA MAYS (CORN) GERM OIL • RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL • PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL • CORYLUS AVELLANA (HAZELNUT) SEED OIL • CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL • RETINYL PALMITATE • GLYCINE SOJA (SOYBEAN) STEROLS • LECITHIN • TOCOPHERYL ACETATE • SORBIC ACID • PRUNUS PERSICA (PEACH) KERNEL OIL • PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL • PISTACIA VERA SEED OIL • PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL • ORYZA SATIVA (RICE) GERM OIL • ORBIGNYA OLEIFERA SEED OIL • MANGIFERA INDICA (MANGO) SEED OIL • JUGLANS REGIA (WALNUT) SEED OIL • GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL • CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL • SILYBUM MARIANUM SEED OIL • ROSA CANINA FRUIT OIL • OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT • LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) SEED OIL • CARAPA GUAIANENSIS SEED OIL • CAMELINA SATIVA SEED OIL • ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • SODIUM HYDROXIDE • ROSA DAMASCENA EXTRACT • SODIUM BENZOATE • TOCOPHEROL • POTASSIUM SORBATE • CITRIC ACID • ALCOHOL • PROPYL GALLATE 1053v1

Активна состојка

30 скапоцени масла

Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи