Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Riche Creme дневна крема против брчки

Ја храни и регенерира кожата.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 26273
Со купување на овој производ добивш 28 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 28 поени.  

Опис

Состојки

Благодарение на оваа дневна крема против брчки, брчките се измазнети, а кожата ден по ден станува еластична и пријатна. По 1 месец кожата е нахранета и регенерирана. Збогатена е со драгоцени масла со својства против стареење.

Плус+: текстура која се топи и ја омекнува кожата.

Резултати:

Кожата е интензивно нахранета кај 90% * жени.

Кожата е регенерирана кај 83% * zena.

Наша предност:

- 88% состојки од природно потекло

- Без минерални масла

- Веган

ПРИМЕНА

Нанесете секое утро на цело лице и нежно масирајте од внатрешноста на лицето кон надвор.

Дерматолошки тестирано

* Испитувањата на задоволството е спроведено над 105 жени во текот на 4 недели.

AQUA/WATER/EAU • DIMETHICONE • GLYCERIN • METHYLPROPANEDIOL • STEARYL ALCOHOL • GLYCERYL STEARATE • ETHYLHEXYL STEARATE • OLUS OIL/VEGETABLE OIL/HUILE VEGETALE • STEARETH-2 • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • STEARETH-21 • BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL • HYDROGENATED COCONUT OIL • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER • CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER • SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL • APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT • LECITHIN • HYDROXYACETOPHENONE • PARFUM/FRAGRANCE • SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL • HYDROGENATED VEGETABLE OIL • ETHYL LINOLEATE • XANTHAN GUM • PANTHENOL • OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL • ZEA MAYS (CORN) GERM OIL • RETINYL PALMITATE • GLYCINE SOJA (SOYBEAN) STEROLS • PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL • CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL • CORYLUS AVELLANA (HAZELNUT) SEED OIL • TOCOPHERYL ACETATE • SORBIC ACID • RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL • CANDELILLA CERA/EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX/CIRE DE CANDELILLA • PRUNUS PERSICA (PEACH) KERNEL OIL • PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL • PISTACIA VERA SEED OIL • PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL • ORYZA SATIVA (RICE) GERM OIL • ORBIGNYA OLEIFERA SEED OIL • MANGIFERA INDICA (MANGO) SEED OIL • JUGLANS REGIA (WALNUT) SEED OIL • GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL • CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • SILYBUM MARIANUM SEED OIL • ROSA CANINA FRUIT OIL • OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT • LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) SEED OIL • CARAPA GUAIANENSIS SEED OIL • CAMELINA SATIVA SEED OIL • ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL • SODIUM HYDROXIDE • ROSA DAMASCENA EXTRACT • SODIUM BENZOATE • TOCOPHEROL • POTASSIUM SORBATE • CITRIC ACID • ALCOHOL • PROPYL GALLATE 976v1

Активна состојка

30 скапоцени масла

Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи