Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Monoi крема за раце

За хидрирани и нежно мирисливи раце.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 31623
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Откријте го пријатното сончево лето во оваа крема за раце без силикони. За хидрирана и нежно мирислива кожа.

Плус +: Топива формула со 99% состојки од природно потекло. Ја влажни кожата и остава мирислива трага на вашите раце. Веганска формула.

Примена: Користете ја оваа крема за раце секогаш кога ќе почувствувате потреба. Остава нежна мирислива трага.

AQUA/WATER/EAU • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • GLYCERIN • SORBITAN STEARATE • METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE • STEARIC ACID • PALMITIC ACID • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • HYDROXYACETOPHENONE • XANTHAN GUM • PARFUM (FRAGRANCE) • SORBIC ACID • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT • TOCOPHEROL • AMYL CINNAMAL |10733v0

Активна состојка

Монои

Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.
Откриј
Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи