Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Monoi гел за тело и коса

Бидејќи Monoi, Yves Rocher и вие имате долга прикаска, одбравме автентично Monoi масло.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 08907
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Неговиот волшебен мирис, во комбинација со нежната формула без сулфати, ви пружа апсолутна мекост за време на миењето. Нема повеќе затегната кожа и остра коса после туширање!

Резултати:

- Кожата и косата се нежно исчистени

-Ја почитува рамнотежата на кожата

- Кожата е мека

- Косата лесно се расплеткува

- Кожата и косатасе нежно мирисливи

Наша преданост:

- 96% состојки со природно потекло

- Билна база за чистење

- Без сулфати * и без сапуни

- Лесно биоразградлива формула

- Шишенце прикладноза рециклирање и изработено од 100% рециклирана пластика

Дерматолошки тестирано

* Без сулфатен сурфактанат

ПРИМЕНА

Нанесете на влажна коса и тело, нежно масирајте и темелно измијте.

Активна билка

Оригиналното Monoi de Tahiti масло е познато по хидратантните, хранливите и омекнувачките својства.

Ова е вистинска традиционална тајна на убавината во Француска Полинезија: мажите и жените го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен билен еликсир на убавината за да се разубават и уживаат во неговиот засенувачки мирис.

Истражувачите на Yves Rochera го одбраа Monoi de Tahiti Appellation d 'Origin, добиен со потопување на цветовите од тиара во кокосово масло кое е одгледано во Француска Полинезија.

AQUA/WATER/EAU • COCAMIDOPROPYL BETAINE • SODIUM METHYL COCOYL TAURATE • GLYCERIN • SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE • PARFUM/FRAGRANCE • SODIUM CHLORIDE • BENZOIC ACID • SORBIC ACID • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • CITRIC ACID • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT |10762v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи