Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Monoi гел за тело и коса

Нема повеќе затегната кожа и остра коса после туширањето!
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 08907
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

Гел за туширање без сулфати кој нежно ја чисти кожата без да го наруши балансот на нејзината природна влажност. Исто така, ја храни косата без да ја исуши. Богатата, нежна пена остава благ мирис на кожата. Нема повеќе затегната кожа и остра коса после туширањето!

Резултат:

- Кожата и косата нежно се чистат

- Чувството на печење е минимизирано

- Го почитува балансот на кожата

- Кожата е мека

- Косата лесно се отплеткува

- Кожата и косата имаат нежен мирис

Дерматолошки тестирано.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • COCAMIDOPROPYL BETAINE • SODIUM METHYL COCOYL TAURATE • GLYCERIN • SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE • PARFUM/FRAGRANCE • SODIUM CHLORIDE • BENZOIC ACID • SORBIC ACID • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • CITRIC ACID • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT |10762v0

Активна состојка

Монои

Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.
Откриј
Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи