Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Monoi маслен пилинг за тело

Двофазен пилинг за блескав тен
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 77808
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

Уживајте во смесата со заводливиот сончев мирис од есенцијата Monoi од Тахити (1%) и зрнцата за пилинг од кокосов орев кои пружаат нежен и хранлив пилинг. Ултра богатата маслена текстура во допир со водата се претвора во млечна текстура. Ослободена од мртвите клетки, вашата кожа е мека и подготвена за блескав тен.

Убавината на жената & природата

Оригинално Monoi de Tahiti масло со знакот за потекло (1%)

Формулата содржи повеке од 97% природни состојки

Лесно биоразградлива формула

Шишенце кое може да се рециклира и кое е изработено од 100% рециклирана пластика

Дерматолошки тестирано

Резултати:

Мртвите клетки и несовршености на кожата потполно се отстранети

Кожата е мека и мазна

Тенот е блескав

Бојата на тенот е изедначена

Примена:

Измасирајте ја кожата 2 пати неделно и обилно измијте ја. Не нанесувајте на лицето или на оштетена/иритирана кожа.

Наша посветеност

GLYCERIN•HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL•AQUA/WATER/EAU•CELLULOSE•MICROCRYSTALLINE CELLULOSE•SODIUM COCOAMPHOACETATE•PARFUM/FRAGRANCE•GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT•COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL•COCOS NUCIFERA (COCONUT) SHELL POWDER•CITRIC ACID•BENZYL ALCOHOL•XANTHAN GUM•AMYL CINNAMAL•TOCOPHEROL |10343v0

Активна состојка

Монои

Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.
Откриј
Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи