Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Leave-in балзам за обновување на косата

8h Обновување. 30 пати поотпорна коса (на кршење)*.
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 76774
Со купување на овој производ добивш 10 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 10 поени.  

Опис

Збогатен со органско масло од јојоба* и без силикони, повеќенаменскиот балзам кој не се мие ја регенерира косата. Косата интензивно се храни и обновува до врвовите, помека е и поеластична.

Тип на коса: Сува и оштетена коса

Текстура: Балзам што се топи

Придобивки: 30 пати појака коса *

 

Повеќенаменски;

На влажна коса: Ја храни и го олеснува стилизирањето.

На сува коса: Обезбедува мекост и контрола на разлетувањето.

Како ноќна нега: Интензивно обновување 8h *

 

Резултати:

88% - Мојата коса веднаш се храни **

88% - Мојата коса е мека **

84% - Моите кадрици се под контрола **

84% - Производот го олеснува обликувањето **

 

Примена: Нанесете малку балзам по должината и на краевите на косата. Не плакнете.

Водич за рециклирање: Ставете ја тубата во корпата за рециклирање со затворен капак.

 

Билна состојка

Органско масло од јојоба

Јојобата е дводомно дрво: некои дрвја носат само машки цветови, додека други носат само женски цветови. Ова е причината зошто плантажите се интелигентно управувани: тие се состојат од околу 5% машки дрвја и 95% женски дрвја, а првите се распоредени на таков начин што само ветерот може да обезбеди опрашување на целата плантажа!

Семето од јојоба се собира откако ќе падне на земја и содржи повеќе од 60% течен восок, вообичаено наречено масло од јојоба. Ова масло се екстрахира со процес на ладно цедење без никакви растворувачи, што помага да се зачува интегритетот на неговите својства.

Јојобата е мала грмушка која расте во пустинските области. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во своето семе, бидејќи кога ќе има и најмал надворешен стимул, како што е дождот, мора да почне да 'рти и да прерасне во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи има моќ да го регенерира влакното на косата.

 

 

* Инструментални тестови на сува коса

** Спроведена е анкета за задоволство на 25 испитаници

Наша посветеност

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи