Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Eco-Refill шише за повеќекратна употреба со пумпа

Одберете го вашиот омилен гел за туширање Eco-Refill од 600 ml и наполнете го ова шише.
Пакување: 600 мл
Шифра на артиклот: 62641
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Пумпата е совршен дозер за гел за туширање. Шишето содржи 77% рециклирана пластика собрана од бројни плажи на крајбрежните предели.

 

Мали совети
Ако вашиот Eco-Refill гел е направен од кокосово или овесно млеко и хељда, наполнете го малку побавно (без стискање), бидејќи густата текстура може да предизвика несакано излевање.

Идеално е гелот во шишето да се користи до крај, а потоа да се продолжи, без претходно да се исплакне шишето. Контактот со вода внатре може да поттикне ширење на бактерии и не го препорачуваме.

Ако се потроши еден мирис, а потоа се додаде уште еден, не грижете се! Мал остаток од претходниот гел ќе се спои со новиот без никакви проблеми и нема да влијае на неговиот мирис или текстура.

По 6 месеци употреба, препорачуваме да го замените шишето со ново од хигиенски причини.

Внатрешноста на шишето не се плакне со вода помеѓу полнењето на геловите, но по 6 месеци повеќе не можеме да гарантираме превенција од бактерии. Ајде да гледаме на тоа како редовно да ја менувате четката за заби! :)

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи