Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Eau de Toilette Naturelle

Експлозија на природна свежина.
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 77108
Со купување на овој производ добивш 21 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 21 поени.  

Опис

Состојки

“ Си замислив свеж и спонтан мирис. Прекрасна комбинација на есенцијата од бергамот и спротивната женственост на абсолут јасмин. Вибрацијата од есенцијата од кедар внесува префинетост. ” Michel Girard, креатор на парфеми

Плус: Naturelle стил: прекрасен дизајн на шишенцето, во чисти и природни бои. Го почитува култниот печат на Cosmetique Vegetal, кој е потпис на брендот Yves Rocher. Елегантен и динамичен стил.

Горна нота: Лимон, бергамот, џунџуле, зелено јаболко

Средна нота: Цвет од праска, јасмин

Базна нота: кедар, килибар, мов

ALCOHOL•AQUA/WATER/EAU•PARFUM/FRAGRANCE•LIMONENE•BENZOTRIAZOLYL DODECYL p-CRESOL•LINALOOL•GERANIOL•CITRONELLOL•BENZYL ALCOHOL•CITRAL•BENZYL BENZOATE• 257v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи