Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Eau de Toilette Monoi vague d'ETE

Нурни се во мирисот на бескрајното лето!
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 77312
Со купување на овој производ добивш 13 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 13 поени.  

Опис

Состојки

Почувствувајте го сонцето на вашата кожа, волшебната топлина на летото, чувството на топол песок измешан со свежината на морето на вашите нозе... Има толку многу летни спомени оживеани од овој мирис што ќе почувствувате дека летото трае вечно!

Горни ноти: Цвет тиара

Средни ноти: гарденија, масло Monoi

Основни ноти: ванила

Дерматолошки тестирано.

Наша посветеност

ALCOHOL • AQUA/WATER/EAU • PARFUM/FRAGRANCE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • BENZYL ALCOHOL • LINALOOL • AMYL CINNAMAL • BENZYL BENZOATE • CINNAMYL ALCOHOL • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT • TOCOPHEROL 10327v0

Активна состојка

Монои

Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.
Откриј
Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи