Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Пилинг за тело од арган & ливчиња од роза

Маслениот пилинг за тело со ориентален мирис на арган и ливчиња од роза нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата, ја измазнува и ја подобрува текстурата на кожата, оставајќи ја нежно мирислива.
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 90897
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Искусете го чувството на природата со овој маслен пилинг за тело без сулфати и бои, создаден за мирислива и свиленкаста кожа. Неговата формула со 97% природни состојки е збогатена со 100% растителни зрна.
Мирис: релаксирачки сензации на традиционален амам со неверојатен ориентален мирис. Збогатен со органски арган и масло од роза од Мароко.

Употреба: Нанесете на влажна кожа на телото, масирајте со кружни движења, а потоа исплакнете темелно. Користете до 2 пати неделно.
 
Резултати*:
100% од луѓето тврдат дека производот ја чисти без да ја оштети кожата
93% од луѓето тврдат дека производот има идеална текстура
86% од луѓето тврдат дека по неговото користење кожата е кадифена и пријатна
79% од луѓето тврдат дека зрнцата прочистуваат во оптимална количина
 
* Објективна клиничка студија со 22 лица во текот на 4 недели (производ се користи двапати неделно).

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи