Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Кремаст пилинг за тело од кокос

Кремастиот пилинг за тело со сензуален мирис на кокос нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата, ја измазнува и ја подобрува текстурата на кожата, оставајќи ја нежно мирислива.
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 68751
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Искусете го чувството на природата со овој кремаст пилинг за тело без сулфати и бои, создаден за мирислива и свиленкаста кожа. Неговата кремаста формула со 98% природни состојки е збогатена со 100% растителни зрна.

Мирис: Свеж, вкусно крцкав, кашест, полн со сок и млеко, кокосот ја прави кожата суптилно и сензуално зачудувачка.

Употреба: Нанесете на влажна кожа на телото, масирајте со кружни движења, а потоа исплакнете темелно. Користете до 2 пати неделно.
 
Резултати*:
86% од луѓето тврдат дека производот ја чисти без да ја оштети кожата
86% од луѓето тврдат дека кожата не е дехидрирана по неговото користење
86% од луѓето тврдат дека по неговото користење кожата е мека, еластична и пријатна
76% од луѓето тврдат дека зрнцата прочистуваат во оптимална количина
 
* Објективна клиничка студија со 22 лица во текот на 4 недели (производ се користи двапати неделно).

Активна состојка

Кокос

Нашите истржувачи одбраа кокос. Свеж, вкусно крцкав, месест, преполн со сок и млеко, кој ја прави кожата суптилно и сензуално мирислива. Слатко искушение кое ги нагласува топлите сончеви ноти со својот сладок и дрвенест акцент.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа кокос. Свеж, вкусно крцкав, месест, преполн со сок и млеко, кој ја прави кожата суптилно и сензуално мирислива. Слатко искушение кое ги нагласува топлите сончеви ноти со својот сладок и дрвенест акцент.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи