Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел пилинг за тело од диви алги & морски анасон

Гел пилингот за тело со освежителен мирис на диви алги и морски анасон нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата, ја измазнува и ја подобрува текстурата на кожата, оставајќи ја нежно мирислива.
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 69296
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Искусете го чувството на природата со овој гел пилинг за тело без сулфати и бои, создаден за мирислива и свиленкаста кожа. Неговата гел формула со 98% природни состојки е збогатена со 100% растителни зрна.

Мирис: ја зајакнува енергијата со својот заживувачки морски мирис на дивиот брег на Бретања.

Употреба: Нанесете на влажна кожа на телото, масирајте со кружни движења, а потоа исплакнете темелно. Користете до 2 пати неделно.
 
Резултати*:
100% од луѓето тврдат дека производот ја чисти без да ја оштети кожата
95% од луѓето тврдат дека кожата е пријатна по употребата
91% од луѓето тврдат дека зрнцата прочистуваат во оптимална количина
79% од луѓето тврдат дека производот има идеална текстура
 
* Објективна клиничка студија со 22 лица во текот на 4 недели (производ се користи двапати неделно).

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи