Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Anti-Age Global ноќна крема

Кожата го враќа сјајот, се намалуваат брчките и фините линии, а кожата се зајакнува.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 40115
Со купување на овој производ добивш 36 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 36 поени.  

Опис

Состојки

Кожата го враќа својот сјај, а фините линии на лицето се измазнуваат веќе по првата употреба.**

Употреба: Нанесете мала количина од кремата на целото лице со лесни движења од средината на лицето кон надвор. Оставете да делува преку ноќ и разбудете се со хидрирана и убаво блескава кожа. Се нанесува секоја вечер на лицето, по нанесувањето на серумот Anti-Age Global.

Нежната, течна текстура дава моментално чувство на пријатност на кожата и има долготраен ефект на обновување.

Постигната ефикасност: И по првата употреба, кожата е помалку уморна и има помазен тон *, а брчките се намалуваат за 95% **. Кожата станува поцврста од ден на ден кај 90% од жените. ***

* Анкета за задоволство на 105 жени над 28 дена.** Клиничка студија спроведена со 20 жени.

 Моментално намалување на волуменот на брчките во просек за 22%.. ***

Наша посветеност

10048v0 AQUA/WATER/EAUCOCO-CAPRYLATE/CAPRATEGLYCERINBETAINEPENTYLENE GLYCOL.SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OILSTEARYL ALCOHOLHELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OILPROPYLENE GLYCOL.BEHENYL ALCOHOLARACHIDYL ALCOHOLDIMETHICONEANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATERBUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTERSORBITAN STEARATEAPHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACTPARFUM/FRAGRANCESODIUM POLYACRYLATEARACHIDYL GLUCOSIDEETHYLHEXYLGLYCERINPYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACTACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMERCAESALPINIA SPINOSA GUMSORBIC ACIDTOCOPHERYL ACETATESYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACTSODIUM HYDROXIDELINALOOLGERANIOLCITRIC ACIDSODIUM BENZOATEPOTASSIUM SORBATEISOEUGENOLBENZYL ALCOHOLXANTHAN GUMTOCOPHEROL

Активна состојка

Билен нектар на пупка

Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест
Откриј
Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи