Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Anti-Age Global крема за околу очи

Кремата за очи со гел-текстура веднаш ги намалува брчките, за блескав и младешки изглед.
Пакување: 15 мл
Шифра на артиклот: 39518
Со купување на овој производ добивш 29 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 29 поени.  

Опис

Состојки

Кремата за очи со гел текстура. Брчките веднаш се намалуваат. За блескав и младешки изглед.

Употреба: Нанесете ја кремата на пределот околу  очите со нежно вртење на апликаторот од аголот на окото кон надвор. Завршете со лесно притискање на областа околу очите за да ја подобрите апсорпцијата на кремата во кожата. Се нанесува секое утро и навечер.

Плус: Свежа гел текстура.

Резултат:

Брчките веднаш се намалуваат кај 90% од жените *.

Моментално намалување на волуменот на брчките во просек за 14%*.

Наша посветеност

10097v0 AQUACOCO-CAPRYLATE/CAPRATESTEARYL ALCOHOLGLYCERINANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATERBUTYLENE GLYCOLETHYLHEXYL PALMITATEPENTYLENE GLYCOL.DIMETHICONEARACHIDYL ALCOHOLSESAMUM INDICUM SEED OILBETAINESORBITAN STEARATEAPHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACTTALCBEHENYL ALCOHOLMETHYLPROPANEDIOLCETETH-20ARACHIDYL GLUCOSIDEETHYLHEXYLGLYCERINCAPRYLYL GLYCOLPYRUS MALUS FRUIT EXTRACTACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMERCAESALPINIA SPINOSA GUMCAFFEINENYLON-12XANTHAN GUMTOCOPHERYL ACETATECAPRYLHYDROXAMIC ACIDSYRINGA VULGARIS EXTRACTSODIUM HYDROXIDEMETHYLSILANOL MANNURONATECITRIC ACIDSODIUM BENZOATEPOTASSIUM SORBATETOCOPHEROL

Активна состојка

Билен нектар на пупка

Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест
Откриј
Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи