Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Anti-Age Global дневена крема

Кожата моментално е измазнета и блескава, а по еден месец кожата ќе се ревитализира и ќе зајакне.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 41014
Со купување на овој производ добивш 35 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 35 поени.  

Опис

Состојки

Кожата веднаш станува мазна и добива прекрасен сјај. Од ден на ден се намалуваат брчките и фините линии, а кожата станува поцврста. По еден месец употреба, кожата ќе се ревитализира, зајакне и ќе зрачи со младешки сјај.

Употреба: Земете мала количина од кремата и загрејте ја помеѓу дланките. Потоа нанесете ја со лесни движења, од средината на лицето кон надвор. Се нанесува на лицето секое утро по нанесувањето на серумот Anti-Age Global.

Хидратантната текстура со прашкаст завршеток ја прави кожата мека и мазна. Дерматолошки тестирано.

Резултат: Кожата веднаш станува позатегната и има прекрасен сјај, намалувајќи ги брчките кај 81% од жените*. По еден месец употреба, кожата ќе се ревитализира, зајакне и ќе зрачи со младешки сјај.

 

* Анкета за задоволство на 108 жени во текот на 28 дена.

Наша посветеност

10092v0 AQUAGLYCERINSTEARIC ACIDCAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDEPROPYLENE GLYCOL.COCO-CAPRYLATE/CAPRATEMACADAMIA TERNIFOLIA SEED OILSHOREA STENOPTERA SEED BUTTERVITIS VINIFERA SEED OILSQUALANEPOTASSIUM CETYL PHOSPHATEANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATERBETAINEDIMETHICONEPENTYLENE GLYCOL.TALCAPHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACTPANTHENOLSODIUM POLYACRYLATEPARFUMHYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER1 2-HEXANEDIOLCAPRYLYL GLYCOLPYRUS MALUS FRUIT EXTRACTSALICYLIC ACIDXANTHAN GUMTOCOPHERYL ACETATESYRINGA VULGARIS EXTRACTPOLYSORBATE 60SODIUM HYDROXIDESODIUM HYALURONATESORBITAN ISOSTEARATEHYALURONIC ACIDPANTOLACTONELINALOOLGERANIOLCITRIC ACIDPOTASSIUM SORBATESODIUM BENZOATEBENZYL ALCOHOLISOEUGENOL

Активна состојка

Билен нектар на пупка

Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест
Откриј
Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи