Скокни до информацијата за производот
1 од 3

6во1 BB крема за сјај медиум

ББ крема со 6 моментални ефекти врз убавината на кожата во еден чекор. Тенот е изедначен и блескав.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 79959
Со купување на овој производ добивш 11 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 11 поени.  

Опис

Состојки

Топивата и лесна текстура обезбедува идеална покриеност!

ББ крема со 6 непосредни ефекти:

  • Ја навлажнува кожата 24 часа *
  • Совршено го изедначува тенот
  • Го освежува тенот
  • Веднаш ја измазнува текстурата на кожата
  • Го оживува сјајот на кожата, за 100% природен изглед
  • Ја подобрува природната убавина на кожата

Примена: Нанесете наутро на целото лице на претходно исчистена кожа.

Дерматолошки тестирано.

 

* Клиничката студија е проследена во 13 случаи.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU GLYCERIN ETHYLHEXYL COCOATE DIMETHICONE COCO-CAPRYLATE/CAPRATE BUTYLENE GLYCOL ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER ALCOHOL CETEARYL ALCOHOL TALC CETYL ALCOHOL METHYLPROPANEDIOL SILICA STEARYL ALCOHOL CETEARETH-33 POTASSIUM CETYL PHOSPHATE PARFUM/FRAGRANCE INOSITOL PROPYLENE GLYCOL XANTHAN GUM TOCOPHERYL ACETATE SALICYLIC ACID ALLANTOIN ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER SORBIC ACIDS ODIUM HYDROXIDE SODIUM BENZOATE CITRIC ACID POTASSIUM SORBATE[+/- (MAY CONTAIN/PEUT CONTENIR) CI 77491 (IRON OXIDES) CI 77492 (IRON OXIDES) CI 77499 (IRON OXIDES) CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)] 830v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи