Скокни до информацијата за производот
1 од 3

2во1 пилинг маска пред шампонирањето

72h прочистена коса.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 59344
Со купување на овој производ добивш 16 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 16 поени.  

Опис

Збогатени со органски алги од Бретања и бела глина, пилингот и маската пред шампонирањето нежно го чистат и ексфолираат скалпот. Ги отстрануваат нечистотиите и го намалуваат вишокот на себум. Косата е свежа, лесна од корен и не се масти повторно толку брзо.

Тип на коса: нормална до масна коса

Текстура: Течна кремаста текстура + зрнца

Придобивки: 72 h прочистена коса*

Примена: 1 неделно, оставете 3 до 5 минути и потоа исплакнете

 

Резултатие:

92% - Мојот скалп е здрав**

92% - Вишокот на себум изгледа намален**

88% - Мојата коса изгледа прочистено**

77% - Мојот скалп е долготрајно детоксифициран**

 

Примена: Еднаш неделно, пред шампонирањето, нанесете на коренот на сувата коса. Оставете да делува 3 до 5 минути. Додадете малку вода и нежно масирајте. Исплакнете темелно и потоа продолжете со шампонирањето.

Водич за рециклирање: Ставете ја тубата во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

 

Билна состојка

Органски алги од Бретања

Денес е тешко да се избега од загадувањето предизвикано од пушењето, дождот, прашината, микро честичките итн. Загадувањето ја уништува кожата, но може и негативно да влијае на убавината на вашата коса. Главно се наоѓа во воздухот и предизвикува скалпот да стане неурамнотежен и чувствителен.

Како директна последица, коренот може брзо да стане масен, а влакната на косата се оптоваруваат. Влакната се затнати со честички од загадувањето и косата е без сјај. Благодарение на уникатното знаење за растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher ја избраа ОРГАНСКАТА АЛГА ОД БРЕТАЊА.

Оваа алга е позната и како харпун на Нептун поради куките на нејзините шилести гранки кои и овозможуваат да се закачи за трупот на бродовите. Оваа уникатна карактеристика и овозможува да патува низ океанот, а нашите истражувачи ја пронајдоа на брегот на Бретања.

Нејзината ефикасност во намалувањето на прекумерното производство на себум обезбедува ефект на прочистување. Откако ќе се ослободи вишокот на себум и нечистотии, скалпот се прочистува, а косата станува лесна и сјајна.

 

 

*Објективна клиничка студија на 12 волонтери

**Спроведена е анкета за задоволство на 26 волонтери

Наша посветеност

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи