Скокни до информацијата за производот
1 од 5

ШАМПОН ЗА СЈАЈ И ЗАШТИТА НА БОЈАТА

Заштитена боја 3 недели.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 36184
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со киселина од малина, заштитниот шампон без сулфати ја храни**,  ја штити и го враќа сјајот на косата. Косата е свиленкаста, мека и сјајна.

Специјално формулиран без сулфати* за обоена или коса без сјај, шампонот нежно ја мие за да обезбеди сјајна, подолготрајна боја.

Тип на коса: Обоена или коса без сјај

Текстура: Млечен гел

Предности: Заштитена боја 3 недели****

 

Резултати:

79% - Мојата боја на коса е заштитена***

74% - Косата ми е помека***

73% - Мојата коса повторно станува сјајна***

 

Примена: Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

 

Билна состојка

Го неутрализира бигорот што се наоѓа во водата.

Боењето може да ја оштети косата, кутикулите на влакната на косата се отвораат за да се дозволи бојата да се впие.

Поради тоа, премногу боење може да го ослабне влакното на косата. Дополнително, постојаното миење и негативните надворешни фактори (оксидација, сонце, загадување итн.) предизвикуваат бојата да го изгуби својот интензитет и сјај со текот на времето.

Благодарение на нивното уникатно познавање на растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher  ја избраа КИСЕЛИНАТА  ОД МАЛИНА поради нејзините својства за омекнување на водата. Позната по својата ефикасност уште од античко време, го неутрализира бигорот  кој се наоѓа во водата и кој ги обвиткува прамените на косата при секое миење. На тој начин го оживува сјајот на обоената коса.

Комбинирана во формула со масло збогатено со невен кое ги измазнува влакната на косата** за да и помогне да рефлектира повеќе светлина, го враќа природниот сјај на вашата коса.

 

 

*Сурфактанти без сулфати

**Тест на задоволство во комбинација со шампон + регенератор + маска за сјај и заштита на бојата на 96 волонтери

***Истражување за задоволството спроведено на 107 испитаници во текот на 28 дена

****Инструментален тест

 

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • SODIUM METHYL COCOYL TAURATE • SODIUM COCOYL ISETHIONATE • COCAMIDOPROPYL BETAINE • GLYCOL DISTEARATE • LAURYL GLUCOSIDE • RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT • SODIUM BENZOATE • PARFUM/FRAGRANCE • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • CITRIC ACID • HYDROXYPROPYLTRIMONIUM HYDROLYZED WHEAT PROTEIN • COCO-GLUCOSIDE • GLYCERYL OLEATE • POTASSIUM SORBATE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • ACETIC ACID • GLYCERIN • SODIUM CHLORIDE • HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE • TOCOPHEROL |10833v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи