Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Тестер / Eau de Parfum L'Evidence

Цветот магнолија освежен со сочни праски.
Може да се нарачаат најмногу 3 тестери (мирисливи марамчиња) со едно купување.
Пакување: 1 ml
Шифра на артиклот: 31743
Со купување на овој производ добивш 0 поени.  
Може да се нарачаат најмногу 3 тестери (мирисливи марамчиња) со едно купување.
Со купување на овој производ добиваш 0 поени.  

Опис

L'Evidence е приказна за слободата, за оставената трага за подобар свет. Овој пенлив нео - chypre парфем со акцент на цветот на магнолија, е освежен со сочни праски и завиткан во пријатен пачули.

„Замисливме свеж и светол мирис, нео- chypre завиткан околу цветот на магнолија, освежен со кадифената мекост на рециклирани праски и обвиен во моќната и удобна база на пачули, за позитивна и самоуверена жена“, Sonia Constant и Marion Costero, парфимери.


Оваа олфакторна група го добила името по парфемот Coty Chypre кој бил создаден во 1917 година. Chypre на француски значи скулптор. Овој остар софистициран мирис се базира на хармонијата на дабов мов, лабдан, пачули и бергамот.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи