Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Тестер / Anti-Age Global ултимативна регенеративна нега

Корегира 8 знаци на стареење.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 1 ml
Шифра на артиклот: 98091
Со купување на овој производ добивш 0 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 0 поени.  

Опис

Моќта на 3 третмани во еден одличен третман: дневна крема, ноќна крема и ноќна маска.

По нанесувањето на кремаста и богата текстура на кремата, кожата веднаш станува посветла, смирена и поисполнета. По еден месец, видливо коригира 8 знаци на стареење: кожата станува погуста, затегната, посветла, помазна, порамномерна, понахранета, контурите на лицето се дефинирани, вратот и деколтето изгледаат подмладено.

Употреба: Нанесете наутро и навечер на лицето, вратот и деколтето. Се нанесува двапати неделно како ноќна маска. Избегнувајте го пределот околу очите.


Резултати веднаш по апликацијата*:

96% од жените изјавиле дека нивната кожа е смирена

92% од жените изјавиле дека нивната кожа е ревитализирана

80% од жените изјавуваат дека кожата им е изедначена по нанесувањето на ноќната маска

79% од жените изјавиле дека кожа им е здебелена

 

* Спроведена е анкета за задоволство со 106 учесници


Колекцијата Anti-Age Global е инспирирана од пупките бидејќи тие ја содржат целата моќ на идното растение. Во нив се концентрирани растителни клетки со единствена моќ на регенерација. Нектарот од пупки од јоргован делува длабоко во клетките на кожата во рок од 72 часа.

Активна состојка

Билен нектар на пупка

Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест
Откриј
Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи