Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Тенка и фина коса без заплеткување

Косата лесно се чешла и се храни 24 часа на ден.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 650 мл
Шифра на артиклот: 65072С
Со купување на овој производ добивш 16 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 16 поени.  

Опис

Сетот содржи;

Нежен хранлив шампон за коса 300 мл

Нежен хранлив шампон без сулфати ја омекнува и ја храни косата. Косата лесно се обликува и ја враќа мекоста, еластичноста и сјајот.

Нежен хранлив балзам за коса 200 мл

Веднаш ја храни по должината и ја отплеткува косата. Косата е лесна за стилизирање, мека, еластична и сјајна. Нанесете на влажна коса. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

Млечен спреј за отплеткување 150 мл

Овој спреј ја отплеткува косата до врвовите, во еден чекор. Косата е мека, сјајна, еластична и лесна за обликување. Протреси. Прскајте по должина, на сува или влажна коса. Не плакнете.

Украсна вреќичка

 

Билна состојка

Органско млеко од костен

Понекогаш, поради типот на косата или начинот на живот, треба почесто да ја миеме косата. Редовното миење на косата на крајот може да го оштети скалпот, да го ограничи лачењето на себум и да го промени влакното на косата, правејќи ја косата посува.

Косата станува погруба, без сјај и помалку флексибилна. Поради оваа причина, за често миење на косата се препорачува нежен шампон со цел да се ограничи кревкоста на косата и да се почитува рамнотежата на скалпот.

Благодарение на единственото познавање на ботаничкиот свет, истражувачите на Yves Rocher избраа ОРГАНСКО МЛЕКО ОД КОСТЕН. Беа фасцинирани од неговите нутритивни својства. Костенот се смета за хранливо дрво. Инспирирани од неговите хранливи својства, го вклучија органското млеко од костен во нежна линија за нормална до сува коса.

 

* Спроведена е анкета за задоволство на 102 испитаници после 21 ден

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи