Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Сет Mon Evidence

Chypre мирис со овошни или гурмански ноти на мандарина, роза, ванила и patchouli.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 250 мл
Шифра на артиклот: 02405С
Со купување на овој производ добивш 30 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 30 поени.  

Опис

Сетот содржи:

EDP Mon Evidence 50 ml

Гел за туширање Comme Une Evidence 200 ml

Украсна вреќичка

Mon Evidence е здив, чувство на исполнетост. Модерен chypre акорд: Дамаск розата се меша со длабочината на patchouli  и сладоста на ванилата.

„Природата ни дава чувство на ситост и ни дава нова енергија. Замисливме парфем како неа, мирис со живи и утешни ноти кои повторно нè поврзуваат со нас самите. Светлината на мандарината и деликатноста на дамаск розата ја обвиваат сладоста на ванилата и силата на patchouli“, Annick Menardo и Olivier Cresp, парфимери

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи