Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Сет Comme une Evidence Intense

Хармонијата на чист и оригинален мирис.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 250 мл
Шифра на артиклот: 27517С
Со купување на овој производ добивш 33 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 33 поени.  

Опис

Сетот содржи:

EDP Comme Une Evidence Intense 50 ml

Гел за туширање Comme Une Evidence 200 ml

Украсна вреќичка

„Chypre* хармонијата на оригиналната парфемска вода добива на интензитет. Посилната боја доаѓа од густото и сензуално цветно срце: апсолутниот јасмин grandiflorum и есенцијата на дамаск роза ја осветлуваат композицијата на тркалезни и медени ноти. Се раѓа сензуална и нежна женственост.“ Annic Menardo, парфимер

Мирисни ноти: дамаск роза, јасмин, бели дрвја, praline

*Оваа олфакторна група го добила името по парфемот Coty Chypre, кој бил создаден во 1917 година. Chypre на француски значи скулптор. Овој остар софистициран мирис се базира на хармонијата на дабов мов, лабдан, patchouli и бергамот.

 

АКТИВНА СОСТОЈКА

Дамаск роза & Бергамот

СУШТИНАТА НА БЕРГАМОТ: Постигнувајќи деликатна рамнотежа, бергамот ги комбинира острите, енергични и сончеви аспекти на цитрусот со цветна сладост.

АПСОЛУТ НА ДАМАСКА РОЗА: Емитува богат и луксузен мирис на цвет на роза, со ноти на зачини, овошје и мед.

СУШТИНАТА НА PATCHOULI: Истовремено дрвенеста, балсамична, мазна и билна, со суптилни земјени и кожни нијанси. Како што се шири мирисот, patchouli го открива својот богат мирис.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи