Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Сет Comme une Evidence

Префинетата свежина на есенцијата на бергамот го отвора патот за нежно будење на женствениот апсолут од дамаск розата, во сетот со најпродаваниот Yves Rocher парфем и парфимираниот гел за туширање.
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 26091С
Со купување на овој производ добивш 36 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 36 поени.  

Опис

Сетот содржи:

L'Eau de Parfum Comme Une Evidence 100 ml

Гел за туширање Comme Une Evidence 200 ml

Украсна вреќичка

 

„Замислив мирис облеан во светлина, како бескрајно чувство за простор: решително модернизиран chypre* акорд, шик и безвременски. Смирувачката нијанса на суштината на patchouli конечно носи длабоко чувство на исполнетост.“ Annic Menardo, парфимер

Горни ноти: рабарбара, лист од темјанушка

Средни ноти: момина солза, роза

Основни ноти: patchouli, мошус, мов

*Оваа олфакторна група го добила името по парфемот Coty Chypre, кој бил создаден во 1917 година. Chypre на француски значи скулптор. Овој остар софистициран мирис се базира на хармонијата на дабов мов, лабдан, patchouli и бергамот.

 

АКТИВНА СОСТОЈКА

Дамаск роза & Бергамот

СУШТИНАТА НА БЕРГАМОТ: Постигнувајќи деликатна рамнотежа, бергамот ги комбинира острите, енергични и сончеви аспекти на цитрусот со цветна сладост.

АПСОЛУТ НА ДАМАСКА РОЗА: Емитува богат и луксузен мирис на цвет на роза, со ноти на зачини, овошје и мед.

СУШТИНАТА НА PATCHOULI: Истовремено дрвенеста, балсамична, мазна и билна, со суптилни земјени и кожни нијанси. Како што се шири мирисот, patchouli го открива својот богат мирис.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи