Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Пилинг за стапала

Кожата е чиста и омекната.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 75 ml
Шифра на артиклот: 21116
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Збогатен со органско нане и бел слез, овој гел пилинг за нозе ја намалува грубоста, оставајќи ја кожата мазна и мека. Ги отстранува нечистотиите и мртвата кожа и кожата добива мазен и мек изглед.

За секој тип на кожа.

Употреба: Нанесете на влажна кожа на стапалата, масирајте со кружни движења, а потоа исплакнете темелно. Користете до 2 пати неделно.


Резултати*:

Веднаш по апликацијата:

88% од луѓето тврдат дека нивната кожа е без нечистотии и мртва кожа

96% од луѓето тврдат дека кожата е измазнета

По 28 дена употреба:

96% од луѓето тврдат дека текстурата на кожата е мека


* Истражување за задоволството спроведено со 26 учесници

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи