Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Пенлив путер за тело за сува кожа

Веднаш ја враќа еластичноста, удобноста и мекоста на кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 250 ml
Шифра на артиклот: 05473
Со купување на овој производ добивш 15 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 15 поени.  

Опис

Овој пенлив путер за тело ја смирува, регенерира и хидрира кожата, а во исто време ја штити и од сушење, благодарение на органскиот шеа путер и невенот со кои што е збогатен. Во моментот на нанесување веднаш и ја враќа еластичноста, удобноста и мекоста на кожата. Совршен е за сува и многу сува кожа.

Неговата богата и необична текстура на топива пена го ублажува чувството на затегнатост на кожата.


Резултати*:

Од првата апликација:

90% од луѓето тврдат дека кожата интензивно се храни

86% од луѓето тврдат дека производот го ублажува чувството на затегнатост


По 28 дена:

88% од луѓето тврдат дека нивната кожа од ден на ден е се позаштитена од сувост

83% од луѓето тврдат дека кожата е обновена


* Истражување за задоволството спроведено со 59 луѓе.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи