Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Обновувачки балзам за стапала

За меки и удобни стапала.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 75 ml
Шифра на артиклот: 19280
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Овој обновувачки балзам за нозе обезбедува интензивна нега дури и на најсувите стапала. Кожата веднаш е хидрирана и смирена 24 часа*, благодарение на органското нане и бел слез.

Во комбинација со органски шеа путер, познат по своите хранливи и регенеративни својства, овој балзам ги храни, измазнува стапалата и спречува сувост, оставајќи ги меки и удобни.

Резултати**:

Веднаш по апликацијата:

93% од луѓето тврдат дека сувите стапала се омекнати и мазни

96% од луѓето тврдат дека нивните стапала се ослободени од чувството на затегнатост

По 28 дена употреба:

96% од луѓето тврдат дека кожата е хидрирана и негувана

86% од луѓето тврдат дека нивните стапала се помазни и без плускавци


* Клинички тестирано и потврдено на 12 волонтери

** Спроведена е анкета за задоволство со 28 учесници

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи