Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Нежен пилинг за тело со хранлива текстура

Пилингот нежно ја чисти кожата благодарение на растителните масла, shea путерот и лушпите.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 00999
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Ги отстранува сите нечистотии и мртви клетки и ја остава кожата мека и свиленкаста. Богатата лесно топлива текстура го спречува сушењето и ја храни кожата.

Резултати:
Веднаш по апликацијата:
87% од испитаниците тврдат дека се отстранети нечистотиите и мртвата кожа
91% од испитаниците тврдат дека лосионот ја подобрува текстурата на кожата
По 28 дена употреба:
96% од испитаниците тврдат дека кожата е хидрирана
91% од испитаниците тврдат дека кожата се храни

* Истражување за задоволството спроведено со 42 лица.

Активна состојка

Шеа путер

Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи