Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело со малина & мента

Навлажнувачки лосион со сензуален мирис за убаво мазна, свиленкаста кожа.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 40430
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Опис

Мирис: Малина & нане
Тип на кожа: Сите типови на кожа
Текстура: млеко
Придобивки: Ја смирува, омекнува и навлажнува кожата во текот на денот, оставајќи ја нежно мирислива.
Не се лепи, нема масна завршница

Мирис:
Yves Rocher ја избра есенцијата од мента поради нејзините ароматични ноти кои ја исполнуваат околината со излив на интензивна свежина. Неизвалканата доза на енергија и виталност, помага да се врати тонусот.

Неговата ледена свежина, суптилно споена со густата свежина на малина, создава мешавина која е проткаена со живост.

Дали ви се допаѓа овој мирис?

Зголемете го задоволството со мирисливата водичка за тело и коса и носете го омилениот мирис цел ден.

Откријте ја целата палета на малина & мента!


Ин витро тест:

100% - луѓето изјавуваат дека мирисот е пријатен*
94% - луѓето велат дека мирисот дава енергија*
88% - луѓето би го купиле производот*

*Објективна клиничка студија во текот на 21 ден на 12 лица.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи