Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело овесно млеко & хељда

Чувство на експлозија на природата со овој лосион за тело без силикони и бои за хидрирана и сензуално мирислива кожа.
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 33615
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Пријатно чувство на прошетка низ француските полиња со жито со уникатен, гурмански мирис. Збогатен со екстракти од овес и хељда, со ноти од бадем, млеко, ванила и кокос.

Мирис: овес & хељда

Тип на кожа: сите типови кожа

Текстура: млеко

Придобивки: Ја смирува, омекнува и навлажнува кожата во текот на денот, оставајќи ја нежно мирислива. Не се лепи и нема масна завршница.

 

Резултати:

100% од луѓето изјавиле дека мирисот е пријатен *

94% од луѓето велат дека мирисот е енергичен *

88% од луѓето би го купиле производот *

* Објективна клиничка студија со 12 лица во текот на 21 ден. 

 Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Од 2020 година, нашите пластични шишиња се 100% рециклирани и погодни за рециклирање. Секој пат кога го рециклирате вашиот отпад, придонесувате во процесот на негова повторна употреба.

Наша посветеност

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи