Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело маслинка & petit grain

Хидратантен лосион со сензуален мирис за убаво мазна, свиленкаста кожа.
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 40437
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Избравме маслинка поради нејзината сончева природа и есенцијално масло petit grain, кое потекнува од Медитеранот. Добиено со дестилација на лисја и гранчиња од горчлив портокал, етеричното масло petit grain  традиционално се користи поради неговите добро познати релаксирачки својства. Неговиот благ, но оживувачки цветен мирис помага да се разбистри умот.

 

Мирис: маслинка & petit grain

Тип на кожа: сите типови кожа

Текстура: млеко

Придобивки: Ја смирува, омекнува и навлажнува кожата во текот на денот, оставајќи ја нежно мирислива. Не се лепи и нема масна завршница.

 

Резултати:

100% од луѓето изјавуваат дека мирисот е пријатен *

94% од луѓето велат дека мирисот е енергичен *

88% од луѓето би го купиле производот *

 

* Објективна клиничка студија со 12 лица во текот на 21 ден.

 

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Од 2020 година, нашите пластични шишиња се 100% рециклирани и погодни за рециклирање. Секој пат кога го рециклирате вашиот отпад, придонесувате во процесот на негова повторна употреба.

Наша посветеност

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи