Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело кокос

Навлажнувачки лосион со сензуален мирис за убава, мазна, свиленкаста кожа.
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 40413
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Мирис: кокос
Тип на кожа: Сите типови на кожа
Текстура: млеко
Придобивки: Ја смирува, омекнува и навлажнува кожата во текот на денот, оставајќи ја нежно мирислива.
Не се лепи, нема масна завршница

Мирис
Yves Rocher избра свеж, вкусно крцкав, кашест кокос полн со сок и млеко, што ја прави кожата суптилна и сензуална. Вкусно искушение кое ја засилува топлината со сончеви ноти засилени со слатки и дрвенести ноти.

Дали ви се допаѓа овој мирис?

Зголемете го задоволството со мирисливата водичка за тело и коса и носете го омилениот мирис цел ден. Откријте ја целата палета со кокос!


Ин витро тест:

100% - луѓето изјавуваат дека мирисот е пријатен*
94% - луѓето велат дека мирисот дава енергија*
88% - луѓето би го купиле производот*

* Објективна клиничка студија во текот на 21 ден на 12 лица.

Активна состојка

Кокос

Нашите истржувачи одбраа кокос. Свеж, вкусно крцкав, месест, преполн со сок и млеко, кој ја прави кожата суптилно и сензуално мирислива. Слатко искушение кое ги нагласува топлите сончеви ноти со својот сладок и дрвенест акцент.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа кокос. Свеж, вкусно крцкав, месест, преполн со сок и млеко, кој ја прави кожата суптилно и сензуално мирислива. Слатко искушение кое ги нагласува топлите сончеви ноти со својот сладок и дрвенест акцент.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи