Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело диви алги & морски анасон

Навлажнувачки лосион со сензуален мирис за убаво мазна, свиленкаста кожа.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 66276
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Опис

Состојки

Енергично чувство инспирирано од дивиот брег на Франција со свеж и оживувачки морски мирис. Збогатен со екстракти од алги од француска Бретања и морски анасон.

Мирис: диви алги & морски анасон

Тип на кожа: сите типови кожа

Текстура: млеко

Придобивки: Ја смирува, омекнува и навлажнува кожата во текот на денот, оставајќи ја нежно мирислива. Не се лепи и нема масна завршница.

Резултати:

100% од луѓето изјавуваат дека мирисот е пријатен *

94% од луѓето велат дека мирисот е енергичен *

88% од луѓето би го купиле производот *

* Објективна клиничка студија со 12 лица во текот на 21 ден. 

 

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Од 2020 година, нашите пластични шишиња се 100% рециклирани и погодни за рециклирање. Секој пат кога го рециклирате вашиот отпад, придонесувате во процесот на негова повторна употреба.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE GLYCERIN PROPYLENE GLYCOL.CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER SORBITAN STEARATE STEARIC ACID BETAINE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER METHYL GLUCOSE SESQUI STEARATE DICAPRYLYL ETHER PALMITIC ACID PARFUM/FRAGRANCE HYDROXYACETOPHENONE XANTHAN GUM SORBIC ACID LINALOOL LIMONENE SODIUM BENZOATE CORALLINA OFFICINALIS EXTRACT GERANIOL CITRIC ACIDPOTASSIUM SORBATE CRITHMUM MARITIMUM EXTRACT SODIUM HYDROXIDE TOCOPHEROL 10642v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи