Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело арган & ливчиња од роза

Навлажнувачки лосион со сензуален мирис за убавa, мазна и свиленкаста кожа.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 40428
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Опис

Релаксирачко чувство на традиционален арган во гел за туширање со неверојатен ориентален мирис. Збогатен со органско масло од арган и роза од Мароко.

Мирис: арган и ливчиња од роза

Тип на кожа: сите типови кожа

Текстура: млеко

Придобивки: Ја смирува, омекнува и навлажнува кожата во текот на денот, оставајќи ја нежно мирислива. Не се лепи и нема масен финиш.

Резултати:

100% од луѓето изјавуваат дека мирисот е пријатен *

94% од луѓето велат дека мирисот дава енергија *

88% од луѓето би го купиле производот *

 

* Објективна клиничка студија со 12 лица во текот на 21 ден.

Водач за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Од 2020 година, нашите пластични шишиња се 100% рециклирани и повторно се рециклираат. Секој пат кога го рециклирате вашиот отпад, вие придонесувате во процесот на негова повторна употреба.

Наша посветеност

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи