Скокни до информацијата за производот
1 од 4

БАЛЗАМ ЗА СЈАЈ И ЗАШТИТА Н БОЈАТА

Нахранета, посјајна коса.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 36250
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со киселина од малина, регенераторот за заштита на сјајот и бојата го храни, штити и оживува сјајот на косата без да ја оптоварува. Лесна е за стилизирање, мека и сјајна.

Тип на коса: Обоена или коса без сјај

Придобивки: Негувана, посјајна коса.

Текстура: Балзам што се топи

 

Резултати:

93% - Мојата коса е нахранета***

89% - Мојата коса е заштитена***

86% - Мојата коса е посјајна***

86% - Врвовите на косата ми се отплеткани***

 

Примена: Нанесете на влажна коса по шампонирање. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

Билна состојка

Го неутрализира бигорот што се наоѓа во водата. Боењето може да ја оштети косата, кутикулите на влакната на косата се отвораат за да се дозволи бојата да се впие.

Поради тоа, премногу боење може да го ослабне влакното на косата. Дополнително, постојаното миење и негативните надворешни фактори (оксидација, сонце, загадување итн.) предизвикуваат бојата да го изгуби својот интензитет и сјај со текот на времето.

Благодарение на нивното уникатно познавање на растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher  ја избраа КИСЕЛИНАТА  ОД МАЛИНА поради нејзините својства за омекнување на водата. Позната по својата ефикасност уште од античко време, го неутрализира бигорот  кој се наоѓа во водата и кој ги обвиткува прамените на косата при секое миење. На тој начин го оживува сјајот на обоената коса.

Комбинирана во формула со масло збогатено со невен* кое ги измазнува влакната на косата** за да и помогне да рефлектира повеќе светлина, го враќа природниот сјај на вашата коса.*

 

 

*Го има само во регенераторот и маската.

**Инструментални тестови на прамени коса.

*** Спроведена е анкета за задоволство со 28 испитаници

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • CETYL ALCOHOL • BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • ISOAMYL LAURATE • RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT • MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL • CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT • LACTIC ACID • PARFUM/FRAGRANCE • BENZOIC ACID • GLYCERIN • ARGININE • PANTHENOL • ACETIC ACID 10830v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи