Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Дезодоранс со 24h заштита со лимон & мента

Обезбедува заштита од непријатни мириси 24h на ден.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 57136
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Состојки

Формулата која не остава траги обезбедува ефикасна заштита 24h* со елиминирање на непријатните мириси предизвикани од потење. Остава веднаш чувство на свежина и чистота. Ја остава кожата сува.

Обезбедува свеж и чист мирис благодарение на есенцијалните масла добиени од органско свежо нане и лимон. Го отстранува чувството на влажност без да го наруши природниот процес на потење на кожата.

- Ефикасна билна формула која не содржи алкохол.

- Текстура која не остава дамки на облеката.

- Брзо сушење, нелеплива текстура.

 

Мирис: ноти од цитрус кои даваат чувство на свежина и чистота.

Тип на кожа: Погоден за сите типови кожа.

Примена: Нанесете на чиста и сува кожа.

 

Резултати:

85% од корисниците изјавиле дека е ефикасен против непријатни мириси **

89% од корисниците изјавиле дека се чувствуваат чисто **

89% од корисниците велат дека се чувствуваат свежо **

85% од корисниците пријавиле чувство на непосредна удобност **

96% од корисниците изјавиле дека нивната кожа не се суши **

99% од корисниците велат дека не остава трага **

 

Дерматолошки тестирано.

 

* Објективна клиничка студија со 20 волонтери

** Резултати од истражување на потрошувачите на 123 волонтери во текот на 7 дена.

Наша посветеност

ALCOHOLAQUA/WATER/ EAU PARFUM / FRAGRANCE TRIETHYL CITRATEMENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER HYDROXYETHYL CELLULOSE LIMONENE CITRAL LINALOOL GERANIOL CITRIC ACID BENZYL ALCOHOL DISODIUM PHOSPHATE POLYSORBATE 60 EUGENOL CITRONELLOL SODIUM PHOSPHATE ARGININE CAPRYLYL GLYCOL 10889v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи