Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Дезодоранс со 24h заштита од памук и слез

Обезбедува заштита од непријатни мириси 24h на ден.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 56315
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Состојки

Формулата која не остава траги обезбедува ефикасна заштита 24h* со елиминирање на непријатните мириси предизвикани од потење. Остава веднаш чувство на свежина и чистота. Ја остава кожата сува.

Благодарение на уникатниот мек и прашкаст мирис со ноти инспирирани од памук и формулата збогатена со органски слез од La Gacilly, овој дезодоранс обезбедува удобност и свежина во текот на денот.

- Ефикасна билна формула која не содржи алкохол.

- Текстура која не остава дамки на облеката.

- Брзо сушење, нелеплива текстура.

 

Мирис: ноти од цитрус кои даваат чувство на свежина и чистота.

Тип на кожа: Погоден за сите типови кожа.

Примена: Нанесете на чиста и сува кожа.

 

Резултати:

84% од корисниците изјавиле дека е ефикасен против непријатни мириси **

91% од корисниците изјавиле дека се чувствуваат чисто **

89% од корисниците велат дека се релаксирани **

89% од корисниците велат дека мирисот е благ **

98% од корисниците велат дека нивната кожа не се суши **

93% од корисниците велат дека не остава трага **

 

Дерматолошки тестирано.

 

 * Објективна клиничка студија со 20 волонтери

** Резултати од истражување на потрошувачите на 122 волонтери во текот на 7 дена.

Наша посветеност

ALCOHOLAQUA/WATER/EAU PARFUM/FRAGRANCE TRIETHYLCITRATE HYDROXYETHYLCELLULOSE MALVASYLVESTRIS(MALLOW) FLOWEREXTRACT GLYCERIN CITRICACID DISODIUM PHOSPHATE POLYSORBATE 60 ISOEUGENOL CITRONELLOL DENATONIUMBENZOATE SODIUMPHOSPHATE 10886v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи