Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Гел пилинг за тело малина & мента

Гел за пилингот за тело со малина и мента нежно ги отстранува мртвите клетки на кожата, ја измазнува и ја подобрува текстурата на кожата, оставајќи ја нежно мирислива.
Пакување: 150 ml
Шифра на артиклот: 70415
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Доживејте го чувството на природата со овој гел пилинг за тело без сулфати и бои, создаден за мирислива и свиленкаста кожа.

Неговата формула со 97% природни состојки е збогатена со 100% билни гранули за пилинг.

Мирис: Суштината на нането ја исполнува просторијата со интензивни освежувачки ароматични ноти. Чистата експлозија на енергија и виталност помага да се врати тонусот на кожата. Ледената свежина на нането, суптилно споена со киселкастата свежина на малината, создава спој на живописен мирис.

Употреба: Нанесете на влажна кожа на телото, масирајте со кружни движења, а потоа исплакнете темелно. Користете до 2 пати неделно.


Резултати*:

100% од луѓето тврдат дека производот ја чисти кожата без да ја оштети

95% од луѓето тврдат дека кожата е мека

91% од луѓето тврдат дека зрнцата прочистуваат во оптимална количина

79% од луѓето тврдат дека производот има идеална текстура


* Објективна клиничка студија со 22 лица во текот на 4 недели (производот е користен два пати неделно).

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи