Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање манго & коријандер

Гел за туширање без сулфати со мирис кој предизвикува зависност.
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 46666
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Мирис: манго и коријандер
Текстура: гел
Неговата мазна и обвивна пена ја чисти и ја остава кожата со лесен мирис, без дехидрација благодарение на базата за чистење без сулфати*.

Yves Rocher избра коријандер, традиционално познат по своите тонизирачки својства. Крцкавото сино месо од неговите тркалезни плодови крие богато богатство: есенцијално масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и заживувачка свежина надополнети со шарените, живописни ноти на Манго кои поттикнуваат бран на виталност што ги буди сетилата.

Ин витро тест:

97% - луѓето изјавуваат дека се почитува рамнотежата на кожата*
97% - луѓето изјавуваат дека текстурата е пријатна*
94% - луѓето изјавуваат дека кожата не е сува*
86% - луѓето велат дека добро се пени*

*Објективна клиничка студија за 21 ден на 329 случаи

Активна состојка

Манго & коријандер

Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи